Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı'nı utkuyla sonuçlandıran Türk ulusu, tam bağımsızlık, ulusal egemenlik ve özgürlük temelinde yükselen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin yapılanmasını, Osmanlı Devleti'nden kalan borçları da üstlenerek -ve daha sonra bu borçların bütününü ödeyerek-, 15 yıl gibi kısa sürede gerçekleştirmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirilen ve bir uygarlık tasarımı olan Türk Devrimi, bilimin yol göstericiliğini esas alan Aydınlanma düşüncesini de içerir.

Tarihe Türk Devrimi olarak geçen süreç, Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını da kapsar.

Bu anlamda Osmanlı Devleti'nin yok oluşunu anlatan Çöküş, Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı'nı anlatan Devrim'in Yolu, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin yapılanmasını anlatan Altın Yıllar, tarihsel süreç içinde Türk Devrimi'nin oluşumunu ve gelişimi anlatmaktadır.

Türk Devrimi'nin önderi Mustafa Kemal Atatürk şöyle belirtir: Türk Devrimi'nin anlamını ve önemini kavrayanlar, onu koruyacak gücü kendilerinde bulurlar.

Bu onurlu görev, Türk ulusunundur!

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057667335
Yayın Tarihi :2020-01-09
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :448
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 200
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fethi Karaduman
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler