Diğer Resimler

Dilimize Armadel'in Büyü Kitabı ismiyle tanıttığımız ve İngilizce ismi The Grimoire of Armadel olan bu küçük kitap Paris'in ünlü Arsenal Kütüphanesi'nde keşfedilmiştir. Ünlü mason, okültist ve Altın Şafak Cemiyetinin kurucusu MacGregor Mathers bu kitabın bir el yazmasını İngilizceye çevirdi. Arsenal Kütüphanesi, el yazmalarının yazımını 18. yüzyıla tarihlendiriyor.


Metinde çeşitli ruhların ve meleklerin güçlerinin mühürleri ve açıklamaları, hazırlanma yöntemleri, aletlerin kutsanması ve gerekli dualar, büyüler ve orjinal mühürler verilmektedir. Ruh ve meleklerin isimleri, görevleri, hangi ruhun hangi zamanda ve ne şekilde çağrılacağı, hangi duaların edileceği ve hangi mühürlerin işleneceği, gerekli ön hazırlıklar, maruz kalınabilecek tehlikeler, olası hatalar vs. kitapta yer alan bilgiler arasında.


Diğer büyü kitaplarıyla ve Kral Süleyman'ın Anahtarlarıyla karşılaştırıldığında, Armadel'in Büyü Kitabı çok basittir, hatta basitleştirilmiştir. Mühürlerin yapımı altın veya aslan derisi gerektirmez - yalnızca kağıt ve mürekkep bulunması yeterlidir.


Armadel'in Büyü Kitabı, orta çağ ve sonraki dönemdeki “okültistlerin” nelerle uğraştıklarını açıklamak bakımından önemli bir kaynak

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059423564
Yayın Tarihi :2023-08-08
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Armadel'İn Büyü Kitabı
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :96
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Editör   : Serdar Durna
Çevirmen   : Faruk Gültekin
Yazar   : Anonim
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler