Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ?Gönül Elçileri projesi, tüm halkımıza bir ?Çağrı projesidir. ?Gönül Elçileri projesi Başbakanlık ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiştir. ?Her çocuğun bir aileye ihtiyacı vardır, düşüncesinden yola çıkılarak böyle bir proje oluşturulmuştur.
Çocuk Esirgeme kurumlarında koğuş sistemi 2014 yılında tamamen kaldırıldı. Bu amaçla ?Çocuk Evleri projesi uygulamaya geçirildi. Bu evlerde beş altı kişilik gruplar halinde çocuklar yerleştirilmektedir. Bakıcı anneler eşliğinde aile ortamı sağlanmaya çalışılmaktadır. Amaç, insan mutluluğunu sağlayabilmektir.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sabretmeyi bilen, gönlü geniş, bir şeyler verebilen insanların, gönüllü ?Koruyucu Aile olmasını destek- lemektedir. Çocuk Evleri'nde korunan her çocuğu bir aileye kavuşturmaktır. Projenin amacı budur.
Devletimiz halkımızı ?Koruyucu Aile olmaya davet etmektedir. Bu çağrıya kulak vermenizi, bu sosyal projede görev almanızı beklemektedir. Ben gönüllü bir ?Gönül Elçisi olarak yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Bu ?çağrının bir nebze sesi olabilmek istedim. Bu kutsal davete destek olmak istedim. Olabildiysem, ne mutlu...
Koruyucu aile sayısının artması için bu kitabın elden ele gezmesi dileğiyle...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054262519
Yayın Tarihi :2016-06-09
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :80
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Şükran Örsçüler
İlgili Eserler