İslam dininin uzmanları seyyidlerdir.
Değerli canlar öncelikle cemevleri dedeleri adına cedlerimizin himmet ve gayreti ile hepinize aşkı niyazlarımı bildiririm.

Arzu ettik ki bugüne kadar cem evlerinde kendilerini büyük bir aşk ve feyz ile dinlediğimiz seyyidlerimizden Alevilik hususunda önem arzeden konularda sizlere önemli bilgiler aktaralım.

Değerli canlar hiç kimse Muhammed'i Ali kadar Ali'yi Muhammed kadar sevemez hiç kimse inanmış olduğu hakikat uğruna malını, mülkünü, ailesini ve çocuklarını feda edemez. Bunu ancak onlar yapabildiler.

Hz. Muhammed ve Ehl-i Beyt'i, yapabildi. Hz. Hüseyin ve sevenleri yapabildi. Nesimi derisini yüzdürdü, Fazlı hançerlendi, Mansur asıldı, Pir Sultan asıldı, hakikat uğruna. Onlar Hak'tan kendilerine emredileni yaptılar. Acaba bizler onların evlatları ve sevenleri ne yapabildik?

Mansur'un deyimiyle Enel Hak dedik, fakat kendimize Hakk'ı bulamadık! Hz. Peygamberin söyleminde nefsini bilen Rabbimi bildi diye buyuruyor, hayat ev yaşantımızda nefsaniyetten vazgeçemedik! Hüseyini andık ama hayat ve yaşantımızı Hüseyin'i hayat eyleyemedik!

Uzun lafın kısası gelin içimizdeki şeytanı kovalım, varsın kim isterse onun olsun. Yüce Allah bizlere o kadar yakın ki ne olur aramıza engel koymayalım.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054039982
Yayın Tarihi :2012-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :234
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 205
Emeği Geçenler :
Yazar   : Seyyid İlhami Bütün
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler