Alevilik – Bektaşilik konusunda yapmış olduğu araştırmalarla tanınan Ayhan Aydın, aynı zamanda bu alanda binden fazla söyleşi yapmış bir gazetecidir.
Yirmi beş yıldır; bu toplumun başta inanç önderleri olan dedeleri, babaları olmak üzere; halk ozanları, yazarları ve aydınlarıyla yaptığı söyleşileri aynı zamanda kayıt altına da alarak önemli bir arşiv çalışması yapan Aydın, bu kitabıyla da aynı gayretini sürdürmektedir.

"Sizler bu hacimli söyleşilerimle; alanlarında önemli ürünler de vermiş olan, bu camianın oldukça tanınan, sevilen ve olayın içinden gelip bu inanç ve kültürü çok iyi bilen, geleneği yaşatan canlı tanıklarının farklı bakış açılarıyla; Alevi- Bektaşi kültür dünyasında zevkli, zengin ve doyurucu bir yolculuğa çıkacaksınız.
Bu kitapta yer alan söyleşiler, gerçekten de farklı uğraş alanlarında çaba gösteren çok değerli isimlerin görüş ve düşüncelerini bir araya getirme gayreti yanında, onların yaşam öykülerini de geniş bir şekilde okura ulaştırarak birer tarihi metin hüviyetine bürünüyorlar bence. Takdir okurun elbette..."

Abidin Özgünay
Adil Ali Atalay (Vaktidolu)
Ali Ekber Çicek
Ali Haydar Avcı
Hakkı Saygı
Ezeli Doğanay
Hüseyin Çırakman
Kemal Özcan (Derviş Kemal)
Mehmet Yaman

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752488250
Yayın Tarihi :2018-05-21
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Alevi - Bektaşi Geleneğini Yaşatanlar Sazın ve Sözün Gücü
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :656
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Aydın Ayhan
Grafiker   : Ali Doğan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler