Arbre gezegeninde, dışarının tahrip edici etkilerinden etrafına çevrilmiş yüksek duvarlarla korunan bir düzenin Matik ortamında kadın ve erkekler teknolojiden uzak, sade ve sakin bir hayat sürmektedir.
Bilim ve felsefenin öğrenildiği, öğretildiği ve yaşandığı bu dünyanın kapıları, duruma bağlı olarak yılda, on yılda ya da yüzyılda bir on gün gibi, belli aralıklarla açılarak kültürlerarası iletişime izin verilmektedir. Fraa Erasmas parlak bir avuttur,
farklı dünyaların getireceklerinden korkmaz; tam tersine, açmaması gereken kapıları açmakla sıra dışı bir cesaret örneği gösterir.
Gökyüzünde beliren bir cisim ve ardından gelişen olaylar sonucunda Fraa Erasmas, dış dünyada bırakmak zorunda kaldığı benliğiyle ve kendisinden koparılan sevdiğiyle tekrar birleşeceği zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta onu kutupların dondurucu soğuğu, kendisini linç etmeye çalışan kana susamış bir güruh, tehlikeli bir uzay yolculuğu beklemektedir.
Bir kitap düşünün, her şeyin hızla tüketildiği bir dünyanın karşısına yavaşlamayı ve uzun vadeli düşünmeyi koyan küresel bir düşünce akımının başucu kitabı olsun. Bir roman düşünün, felsefe tarihini, dünya tarihini, bir gelecek dünya tahayyülünü, bir geçmiş dünya eleştirisini, bilime dair ahlaki bir dersi, kuantum dünyasının sırlarına açılan bir kapıyı anlatsın bize.
İşte bunların hepsidir Anathem. Ama her şeyden önce, soluksuz okuyacağınız bir macera,
bir aşk ve benlik arayışı romanıdır Anathem.
Bence bu şahane bir roman. Lütfen yarıda bırakmayın!
Bu kitabın çok yoğun olduğu söyleniyor; biliyorum, çok kişi pes edecek.
Lütfen yapmayın! Eğer bırakırsanız çok şey kaçırmış olacaksınız.
Andrew McKie, Telegraph

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755397887
Yayın Tarihi :2014-01-10
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Anathem
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :848
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Neal Stephenson
Çevirmen   : Orhan Yılmaz
İlgili Eserler