Bir Buğday Tanesiydi Uygarlık.

Aşık olduğunuzda, yüreğiniz depreştiğinde, Sevgililer ve Aşkı okuyun. Bayram mı geldi? Öyleyse, Kurban Tarihini okuyun. Bahar mı mevsim? Öyleyse, Nevruz (Newroz)u okuyun. Tıp bayramı mı, hekime mi gittiniz? Öyleyse, Hekimliğin Tarihini okuyun. Tıka basa yemeden önce, Yeme İçme Uygarlığına; tiyatroya, sinemaya gitmeden önce, Rol Sanatları Tarihine bir bakın. Üniversite Tarihini okumadan hiç olmaz. Sandığa gitmeden önce de, Politikacılara Bir Seslenini okuyun derim, mutlaka.

Tarih Ne İşe mi Yarar?, Ağrı Dağının sorunu boyundan büyük mü? Zaman Nedir, Nasıl Sayılır; Yılbaşı Nedir? Savaş ve Barışı tarihle anlamak mümkün mü? Ömür Nedir? Ölüm Nedir? Tüm bunları ve daha fazlasını bir de yazarın gözüyle görmeyi ve kalben duymayı deneyin.

Okurken yazmayı mı merak ettiniz? Öyleyse, Yazı Üzerineyi ve Öyle Bir Yazı Kiyi okuyun derim. Kadın, Ana, İyilik, Liyakat, Sanat, Kültür, Fotoğraf, Sabah, Gönüllülük veya Gazeteciler üzerine bir şeyler mi okumak istediniz? Öyleyse, kapağını açın bu kitabın.

Ve tüm bunları derin, tarihsel bir perspektif ve felsefi yaklaşımla ve en çok da ince bir edebiyat örgüsünden, yani Nevzat Hoca perspektifinden okuyun isterim. Herkes bu kitabın içinde bir yerlerde mutlaka kendince duygular bulacaktır. En çok da iyilikler, güzellikler olacaktır size kalan...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786058193246
Yayın Tarihi :2018-02-15
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :165
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Nevzat Çevik
İlgili Eserler