Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.

Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.

Aristoteles ahlak felsefesi üzerine önemli bir incelemesi olan Eudemos’a Etik’te hem hayatı yaşanmaya değer kılan faktörleri araştırıyor hem de bir yandan mutluluğun rolünü, nelerden oluştuğunu ve ona katkıda bulunan çeşitli yönleri analiz ederken bir yandan da insan yaşamında dostluğun ve hazzın rollerini ele alıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786050210231
Yayın Tarihi :2024-03-09
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Eudemos'a Etik - Bütün Yapıtları 10
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :200
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Aristoteles
Çevirmen   : Furkan Akderin
İlgili Eserler
%25
Aeneas

150.00200.00
AeneasVergilius Homeros