Gülbang Dua: Yüce Tanrı kullarından Salat dua edin Rabbinize boynu bükük gizlilik içinde dua edin. Araf 55 Bu duyuru kimileri için namaz, niyaz, naz olarak yaşatılmıştır. Yüce Tanrı: Siz otururken, uzanırken, yürürken, binek üstünde giderken ve çalışırken yakarır, dua'nızı yapabilirsiniz der.

Yüce Tanrı'nın kullarına Ne isterseniz alırsınız demesi gibi, kulların da DUA ile yaratıcısına yaklaşması ne güzel olur.

Her muhtaç olan, kendinde olmayanı olanından ister. Ağlamayana meme yok! misali, kullar da; Kilisede, Havra'da, Sinagog'da, Cami'de, Cemevlerinde yaratıcılarına kendi lisanları ile yakarır, dua ederler.

Alevi-Bektaşiler de kendi lisanları ile Cemevlerinde, iş yerlerinde, meskenlerinde, yakarır ve dua ederler.

Dua, yerin göğün direğidir. Dua, bir şeyin talebidir. Yüce Tanrı ol dedi oldu, talep etti istediği vücut buldu.
Tanrı'nın kullarına tebliği vardır. Dua, kulun Tann'sına varmasıdır. Dua ibadettir, İbadetin özüdür. Dua yapılırken bireysel değil, tümlüğe gizliğe yapılmalıdır. Çünkü tüm varlık zincirin halkası gibi birbirine eklidir, zincirin biri çürürse öbürleri zedelenir.

Bu yüzden tüm varlığın yaşaması için dua etmek gerekir. DUA'da; her âşığa, arife, pire, mürşite gelen bir ilhamdır. O anda ne gelirse onu söyler.

Kuran'ın muhtelif 93. ayetinde yakarma dua'sı mevcuttur: bu eserde onları da bulacaksınız.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752488687
Yayın Tarihi :2019-11-26
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İnançta Dua
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :240
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Celal Özer
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler