İnsanımızın, daha doğrusu insanlığın, yitirdiği sevgiyi bulmasında iyi bir rehber "İnsan Sevgi Anadolu" Zeki Büyüktanır, ozanların dili ile Anadolu insanının sevgisini yüzyıllar ötesinden öylesine güzel süzmüş getirmiş ki; sevgiyi bu denli yoğun yaşayan bir toplumun bu duruma nasıl geldiğine şaşıyor insan.
-Birsen Pekçolak-

"İnsan Sevgi Anadolu" özgün bir eser. Geçmişe ait var olan bilgimi derinleştirdi ve pekiştirdi. İlk defa uyuklamadan okuduğum sürükleyici bir eser. Üzerinde çok emek ve zaman harcadığı belli. Teşekkürler Zeki Büyüktanır.
-Jale Özveren-

Didaktik şiir; bilindiği gibi didaktik şiirin öncüsü Hesiodos sayılır. (...) Zeki Büyüktanır günümüzün bu değer yargılarına aldırmaksızın artarda didaktik yanı ağır basan şiir kitapları yayımladı.
-Abdülkadir Paksoy-

"İnsan Sevgi Anadolu" gerçekten saygı uyandıran bir çalışma; çok emek harcanmış. "İnsan Sevgi Anadolu" öğretici yanı ağır basan, ansiklopedik bir yapıt. Seçmeler çok iyi yapılmış. En önemlisi değerlendirmelerin doğruluğu ve özgünlüğüdür. Dil ve anlatım da özenli. Geçmişle günümüz, ustalıkla bağlanarak sunuluyor. Bence, bu, çok önemli; çünkü yapıtın hem değerini arttırıyor hem de zevkle okunmasını sağlıyor.
-Halil Şahan-

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756791462
Yayın Tarihi :2002-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İnsan Sevgi Anadolu
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :391
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 205
Emeği Geçenler :
Yazar   : Zeki Büyüktanır
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler