Diğer Resimler

"Maji tek bir bilim altında felsefede en kesin ve dinde en mutlak ve yanılmaz şeyleri birleştirir. İlk bakışta birbirine tamamen zıt gözüken, inanç ve mantığı, bilim ve imanı, yetki ve özgürlüğü mükemmel bir uyum ve ahenkle bağdaştırır."
Eliphas Levi

"Maji irade doğrultusunda değişiklik yaratmanın Sanatı ve Bilimidir."
Aleister Crowley

Butler´e göre majinin esas amacı dünyevi bir maske olan kişiliği aşarak gerçek benliğimize ulaşmaktır. Maji kadim çağlardan bize aktarılan kendimizi geliştirmeye ve evrenle bütünleştirmeye yarayan pratik bir öğretidir.

Bu kitap yanlış tanımlanmış, unutulmuş ve kimi zaman hor görülmüş bir konuya cesurca ışık tutan ender eserlerden biridir. Türkçe´de çeşitli kitapları çıkan yazar, akıcı diliyle karmaşık gibi gözüken konuları 60 yıllık deneyimlerinden örnekler vererek sarih bir şekilde açıklayarak aynı zamanda bir dil ustası olduğunu kanıtlamaktadır.

Majinin tanımı, maji ile modern psikolojinin kesiştiği noktalar, kişilik, majikal amaçlar ve etik, majikal aletler ve imgeler, davet ve celp usulleri, manyetik ve inisiyatik maji konuları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Elinizdeki bu kitap, başka kaynaklardan derlenen akademik bir kitap değil, kendi başına belirli standartları ortaya koyan ve yıllardır konu hakkında bilgi edinmek isteyenlere okunması önerilen eğitici bir başyapıttır.

"Bu kitap, konu hakkında fikirleri ne olursa olsun, okuru mutlaka etkileyecektir"
Francis Israel Regardie

W.E. Butler (1898-1978). Gençliğinde uzun süre Hindistan´da, Hint bilgelerinin altında ve Teosofi Cemiyetinde bulunduktan sonra, İngiltere´ye dönerek Dion Fortune´un öğrencisi olmuştur. Daha sonra Işıkların Hizmetkarları (Servants of the Light, SOL) adındaki cemiyetini kurmuştur. Butler birçok kitap yazmıştır ve okült camiada sevilen ve tanınmış biridir. Türkçe´de Ruh ve Madde Yayınları tarafından baskıları tükenen psikometri, durugörü, aura gibi konularda birkaç kitabı yayınlanmıştır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057255075
Yayın Tarihi :2020-08-12
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Maji; Anlamı, Amacı, Gücü
Baskı Sayısı :5.Baskı
Sayfa Sayısı :142
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : W. E. Butler
Çevirmen   : Murat Sağlam
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler