MAJİ SANATI (ARKA KAPAK YAZISI)
Francis Israel Regardie (1907-85), bazılarına göre Batı Ezoterik Geleneği olarak adlandırdığı akımın gelişiminde yirminci yüzyılın en önemli figürlerinden biridir.
Maji ve psikoloji konusunda mükemmel bir yazardı ve bu iki disiplini bir araya getirerek kalıcı bir hizmet gerçekleştirdi. Tarzı keskin ve açıktı, içeriği Bilgelik arayıcısına kalıcı değere sahiptir.
- Gerald Suster , Crowley'nin Çırağı, Regardie yazarı.

Havelock Ellis, majikal bir faaliyetin insan yaşamını kapsayan her bir faaliyete verilebilecek bir isim olduğunu ileri sürmüştür. Aleister Crowley'nin tanımına göre; Maji irade doğrultusunda değişiklik yaratmanın sanatı ve bilimidir. Dion Fortune bu tanımı biraz değiştirerek, bilinçte değişiklik kelimelerini ilave etmiştir. Goetia veya Kral Süleyman'ın Küçük Anahtarı'nın anonim yazarı: Maji en yüce, en mutlak ve en ilahi doğa felsefesinin bilgisidir. Uygulama ve harika çalışmalarında ilerleyerek, her şeyin içsel ve gizli erdemlerinin üzerine doğru bir anlayışla gidilir, uygun nesnelere doğru araçlar uygulanır, böylece olağanüstü ve hayret verici sonuçlar elde edilir. Dolayısıyla, Majisyenler doğa sırlarını inceleyen azimli araştırmacılardır ve yeteneklerinden dolayı basit insanların mucize gözüyle baktığı etkenleri önceden belirleme gücüne sahiptirler. der.
- Francis I. Regardie

GERÇEK ŞİFA SANATI (ARKA KAPAK YAZISI)
Her kadın ve erkeğin içinde bütün yaşam seyrini kontrol edip yönlendiren bir güç vardır. Doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde bu güç, insanoğlunun başına gelen her tür hastalığa ve rahatsızlığa şifa sağlayabilir. Bütün dinler bu gerçeği doğrular. Her türlü zihinsel veya ruhsal şifa yöntemi, hangi isimle geçiyor olursa olsun, aynı şeyi vaat etmektedir.

Bu satırlarla başlayan bu emsalsiz kısa eser, nefes ve hayal gücü kullanarak, basit ve etkili bir şifa yöntemiyle kendi öz kaynaklarını harekete geçirerek bedeni, zihni ve ruhu kişisel başarı ve şifa yolunda canlandırmayı amaçlamaktadır.

Dr. Francis I. Regardie (1907-1986) modern okültizmi belki de en fazla etkileyenlerden biridir. Aynı zamanda bir Reich psikanalisti ve kayropraktik terapisti olan Regardie, ünlü majisyen Aleister Crowley'nin asistanı olarak aldığı dersler ve okült bir örgütten aldığı inisiyasyondan sonra ettiği yemini bozarak ilk kez, asırlardır gizli tutulan kadim maji, kişisel dönüşüm ve şifa uygulamalarını bilimsel ve yalın bir dille açıkladı.

12 ADIMDA RUHSAL AYDINLANMA (ARKA KAPAK YAZISI)
Bu kitap, öğrenciye çok az teoriyle Yol'da ilerlemesini sağlayacak en az on iki ay boyunca devam
edeceği bir program önermektedir. Bu işleyiş, belirli türde sonuçlar elde etmek için kurgulanmış
belirli sayıda klasik uygulamayı anlatacaktır.
Bu şartlar altında, on iki aylık bir süre için tasarlanmış olsa da, öğrencinin bu basit yöntemler ile
pratik yaparak beş yıl geçirmesi gerekebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
Bu basit öneriler fazla açıklama gerektirmez. Her öğrencinin bu programı öğrenmeye ve
uygulamaya başlarken yavaş bir tempo benimsemesi ideal bir nasihat olacaktır. Biraz sabırla,
sonuç fazlasıyla elverişli olacaktır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057737403SET
Yayın Tarihi :0000-00-00
Yayın Dili :Türkçe
Sayfa Sayısı :288
Kapak :Ciltsiz
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Francis I. Regardie
Çevirmen   : Kemal Menemencioğlu
Çevirmen   : İsmail Akgöz
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler