Makrobiyotik, Büyük Yaşam ya da Uzun Yaşam anlamına gelir. Binlerce yıl önce antik Yunan ve diğer kadim toplumlarda bilinen ve uygulanan bu beslenme türü zamanla unutulmuş ve geçtiğimiz yüzyılda Japonya´da yeniden ortaya çıkmıştır. Hiroşima´ya atılan atom bombasından sonra hayatta kalmayı başaran insanlar arasında makrobiyotik tarzda beslenenlerin yaşamayı sürdürmeleri ve radyasyonun etkilerinden kurtulmaları zamanla dikkatlerin bu kadim beslenme alışkanlığına yönlenmesine neden olmuştur.
Günümüzde yaygın bir şekilde hem normal bir beslenme alışkanlığı hem de kanser ve benzeri hastalıklarda tedaviyi destekleyici beslenme türü olarak kullanılmaktadır.
Candan Osma, Makrobiyotik Beslenme disiplinini bu kitabında Türk okuyucusu için yeniden oluşturmakta, yöresel malzemelerle bu beslenme türünün ülkemizde de kolayca kullanılabileceğini göstermekte ve bu beslenme alışkanlığı ile hem kendi kanserini yenip hem de pekçok hastasına destek olarak bu disiplinin etkisinin canlı bir kanıtı olmaktadır.
(Arka Kapak)

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756388334
Yayın Tarihi :2004-12-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :144
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Candan Osma
İlgili Eserler