Diğer Resimler

Bu kitap, insanın bedenlerini ele alan serinin üçüncüsüdür; kendisinden önceki iki kitap Eterik Beden - İnsanın Sağlık Aurası ve Astral Beden ve Diğer Astral Fenomenler’dir. Nedensel (Kozal) Beden serinin dördüncü kitabıdır.

Mental Beden’de modern Teosofi adı altında Kadim Bilgelik konusunda en yetkin otoriteler olarak tanınan Annie Besant ve C.W. Leadbeater’ın kalemlerinden çıkan yaklaşık kırk ciltte zihinsel bedenle bağlantılı çoğu veri dikkatle araştırılmış; bu veriler sınıflandırılmış, düzenlenmiş ve derleyicinin çabalarının mümkün kıldığı kadar tutarlı ve sıralı bir biçimde öğrenciye sunulmuştur.

Bu seri boyunca, kendi içsel kanıtları ve mantığa yatkınlıkları, verilenleri haklı çıkardığı sürece, yapılan açıklamaları kanıtlamak veya hatta haklı çıkarmak için hiçbir girişimde bulunulmamıştır. Bu kıdemli araştırmacıların ve öğretmenlerin iyi niyetleri sorgulanamaz olduğundan, araştırmalarının ve öğretilerinin sonuçları burada, herhangi bir kaçamak veya çekince olmaksızın, mümkün olduğunca kendi sözleriyle, yalnızca konunun düzenli ve mantıklı bir şekilde sunulmasının gerekliliklerine uymak için ihtiyaç duyulan yerlerde değiştirilerek ve kısaltılarak ortaya konmuştur.

Mental Beden, insan bedenleri ve bunların ait olduğu düzlemler ya da dünyalarla ilgili olarak adı geçen kaynaklardan gelen öğretilerin makul bir çerçeve içinde yoğunlaştırılmış bir sentezini ortaya koymaktır. Kanıt isteyenler bunları başka yerlerde aramalıdır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786259424415
Yayın Tarihi :2024-01-16
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Mental Beden
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :360
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Arthur E. Powell
Çevirmen   : Avni Onur Sevinç
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler