İlkçağlarda Anadolu´da, Arabistan´da, Yakın Doğu´da, Hindistan´da, Kıbrıs´da insanoğlu tanrılara içkili-danslı şölenlerde seks yaparak tapardı. Sonra farklı bir din geldi: Bu dinin tek tanrısı sevişmeyi yasaklıyor, içkiyi kötülüyor, ona inanmayanları öldürüyordu. Ona göre insanlar günahkardı... temizlenmeliydi. Temizledi de!

Garipti; bu yeni tanrının seçilmiş adamları insana hiç benzemiyorlardı. Doğalı yasaklıyorlardı; kendileri doğal değildi zaten; ve bu doğal olmayan hallerine "kutsallık" diyorlardı. Peki kimdi bu kutsallar? Ya da neydiler!

Bu kitapta Elvin Azar bu garip peygamberlerin insanlık dışı hallerini; eski seks tanrılarını; seks tapımı diyarlarındaki bolluk ile, yasakçılık sonrası insanoğlunun düştüğü durumu tarihsel gerçeklik bazında anlatıyor. Mısır firavunu Akhenaton´dan, İlyas´a; İsa´dan, Musa´ya; Süleyman´dan, Hezekiel´e; Demeter´e, Astarte´ye, Kibele´ye, Dionysos´a, Şiva´ya ve daha bir dolu tanrı ve peygamber bazında tek tanrıcı kutsalların gerçek kimliklerini, içki ve seks yasağının gerisindeki gizli gerçeği açıklıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756680667
Yayın Tarihi :2006-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Seks Tanrıları; Seks, İçki, Seks Tapımı, Tektanrı ve Yardımcılar
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :524
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Elvin Azar
İlgili Eserler