“Benim beynim sadece bir alıcıdır. Evrende bizlerin bilgi, güç, ilham aldığı bir merkez vardır. Ben bu merkezin sırlarının içine girmedim ama onun var olduğunu biliyorum.”
-Nikola Tesla

“Kendinden önce yazılmış birçok kitabı etkisiz hâle getirirken kendinden sonra yazılacaklara da korkusuzca meydan okuyan bir başyapıt. Tanrı'nın bize sunduğu olanak ve olanaksızlık arasında; kader dediğimiz olgunun büyük bir kısmının Bilinçaltımız olduğunu tokat gibi yüzümüze vuruyor. Herkesin okuması, düşünmesi ve deneyimlemesi gereken başucu kılavuzu...”
-Günay Kerim Çankaya

“Sen nesin, varlık nedir, nerden bileceksin? Dünyan esen yel üstüne kurulmuş senin. İki yokluk arasında bir varlık seninki: hiçlik ne varsa çevrende, sen de bir hiçsin.”

- Ömer Hayyam

“Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir HİÇ ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”

- Şems-i Tebrizi

“... Hz. Muhammed (s.a.v) 40 yaşında peygamber oldu. 5 vakit namaz, sünnetleri ile birlikte 40 rekattır. İslam dininde ölümün ardından kırk gün sonra mevlit ve Kuran okunur. Hz. Musa, Allah’ın emirlerini Tur Dağı’nda kırk gün kırk gecede almıştır. Tasavvufta Kırk erenlerin sonsuza kadar yaşayacağına inanılır. Bektaşilerde dört kapı kırk makam vardır. Kırklar, Türk kültüründe Kırk Evliya demektir. Hz Adem’in hamuru 40 gün bekletilmiş olup, Allah Hz. Adem’i yarattıktan 40 yıl sonra göklere çıkartmıştır. Hz. Nuh’un gemisinde ise 40 erkek 40 kadın ve 40 hayvan vardı, Gemi tufandan 40 gün sonra Cudi Dağı’na oturmuştur. Ruh anne karnındaki bebeğe 40. gün girer. Kadınlarda hamilelik 40 hafta sürer. ...”

İlahi Nizamda birçok şeyin şifresi 40 Rakamına işaret ediyor! Sizce bunların tesadüf olması mümkün müdür?

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057737106SET
Yayın Tarihi :2021-11-01
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :13 X 21
Emeği Geçenler :
Yazar   : Asım Yamak
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler