Diğer Resimler

Ünlü bir yazar olan Dion Fortune’ın ezoterik ve okült konuların yanı sıra ayrıca birkaç roman çalışması vardır. Fortune, romanın bazı ezoterik gerçekleri aktarmak için iyi bir araç olduğunu düşündü ve romanlarında parapsikolojik olayların hayata etkisini başarılı bir şekilde yansıttı.
İlk romanı Şeytan Sevgili, popüler kültürün gizli topluluklar, vampirler, iblisler, büyüsel ayinler ve gölgelerde gizlenen karanlık güçler gibi konuların yoğun ilgi gördüğü bir dönemde, diğer okült korku yazarlarına nazaran daha inandırıcı ve güçlü bir etki yarattı. Aşk ve korku temalarının buluştuğu bu sürükleyici romanında Fortune'ı çağdaşlarının çoğundan ayıran şey; kült eserleri Psişik Korunma ve Mistik Kabala’da da görülen majikal örgütler, ritüellerin ve uygulamaların içsel işleyişine dair derin bilgisi ve okült konularda kendi özgür düşüncesidir.

VERONICA
Kaçamazdı, bağıramazdı ve boynundaki zincirin bağları görünmediği için kendisinden başka kimse tarafından algılanmıyordu. Anlatsa kimse ona inanmazdı ve onlara söylemeye çalışsa bile, Lucas'ın gücü üzerine çökecek, onu boğacaktı. Gerçekten de parmaklıkları görünmeyen bir kafesin içindeydi. Hemcinslerinin yardımını ya da sempatisini talep edemezdi… Sorun onun çözümünün ötesindeydi…

LUCAS
Yakıcı hırs ve güç sevgisiyle yanıp tutuşan Lucas, insan ve doğanın gizli güçlerinin gizli biliminin kilidini açacak anahtarlar olan Güç Kelimelerini elde etmeye çalıştı… Doğru yoldan sapan herhangi bir adamı her zaman fetheden karanlık güçlere doğrudan meydan okumadığı sürece tehlike kesindi, ama Lucas gizli törenlere sızma, kendisine yasaklanmış bilgileri elde etme arzusu görmezden gelinemeyecek kadar güçlüydü. Bu yüzden, bir okültistin çelik sinirleriyle donanmış olarak bilinmeyenler diyarına saldırısını hazırladı.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057285171
Yayın Tarihi :2023-03-07
Orjinal Adı :The Demon Lover
Sayfa Sayısı :192
Boyut :13 X 21
Emeği Geçenler :
Yazar   : Dion Fortune
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler