Çoğu başarı öyküsü, yaşamın yüzeysel bir kesitine değinerek başarı elde etmeyi, belli başlı beceriler edinmeyi, doğru işi bulmayı ve ilerlemek için doğru teknikleri öğrenmeyi anlatırken, David Brooks Sosyal Hayvan ile bir basamak derine, duygular seviyesine inerek karakterin oluştuğu ve başarı tohumlarının filizlendiği noktada önsezilerden, önyargılardan ve derin içsel arzulardan bahsediyor.

Brooks, iki hayali karakterin, Harold ve Ericanın hikâyesi üzerinden kendi kuramını detaylıca örneklendirmiş, psikoloji yazınındaki sayısız atıftan faydalanmış ve insan doğası ile toplum üzerine olan söylemleri kendi hikâyesi ile birleştirmiştir.
Harold ve Ericanın hikâyesinin içine daldığınızda, kim olduğunuz konusunda yeni bir bakış açısı kazanacak, çocuklarınızı nasıl yetiştirdiğinize, iş, öğrenim, aşk ve politik tecrübelerinize dair bambaşka fikirler elde edeceksiniz.
Belirli bir insan zihni anlayışına yönelik kanıtları, davranışın ilk kaynağını ve hayattaki başarı ve başarısızlıkların sebeplerini birleştirebilmek ve toplumsal politikaya yönelik çıkarımlarda bulunabilmek, David Brooksun bu kitabı yazmasındaki temel amaç olarak gösterilebilir.

Bizler düşünen ya da çalışan hayvanlar değiliz; bizler sosyal hayvanlarız. İlişkilerimiz sayesinde var oluruz; birbirimize ve daha geniş ufuklu düşüncelere bağlanmak için yaşarız.
David Brooks

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786050200898
Yayın Tarihi :2016-06-03
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Sosyal Hayvan; Bir Başarı, Sevgi ve Mutluluk Öyküsü...
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :544
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : David Brooks
Çevirmen   : Orhan Düz
İlgili Eserler