Turan Dursun´un Din Bu 1-2-3 adlarıyla yayımlanan eserlerine yanıt olarak yayımlanan Bahaettin Sağlam ve İsmail Acar´ ortak kitaplarıyla Süleyman Ateş´in kitabı, herkesin kendi cephesinden bakışlarının belgesidir. Ne var ki, Turan Dursun öldürüldüğü için yanıt hakkını kullanamamıştır.
Sırrı Ataman, bu çalışmasıyla kısmen bu yanıt hakkını kullanmaktadır diyebiliriz. Adı geçen çalışmalarda aykırılıklar olarak ortaya konan, "İslam´da Hoşgörü Var mı?", "Rüşvetle Kâfir Müslüman Yapıldı mı?", "Allah İnsanla Aracısız Konuşur mu?", "Nuh Tufanı Gerçek mi?, "Tanrı Her Bir Şeyi Önceden Bilir mi?", "Tanrı Beddua Eder mi?" gibi soruların karşılıklı yanıtlarını verirken, ayetlerin tanıklığına da başvurur.
Gerçeğe giden yolda bu tür tartışmaların yapılması olumludur. Ama burada kinlenmeden, nefret etmeden doğruya sahip çıkmak gibi bir erdem söz konusudur. Bu erdem bizi gerçeklere yaklaştıracak asıl yöntemdir.
Unutturulan Ayetler, bir tartışmanın analizinden ziyade gerçeğe varma yolunda yapılan bir çalışmadır. Dogmanın değil, aklın zaferi için bu sorgulamalara da her zaman gereksinim vardır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756680889
Yayın Tarihi :2016-09-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Unutturulan Ayetler; Turan Dursun - Süleyman Ateş Tartışması
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :149
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sırrı Ataman
Grafiker   : Mehmet Özalp
Yayın Yönetmeni   : İsmet Arslan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler