Diğer Resimler

Manly P. Hall (1901-1990) felsefe, karşılaştırmalı din ve psikoloji alanlarında yararlı bilgilerin yayılmasına kendini adanmış, kâr amacı gütmeyen Felsefi Araştırma Topluluğu'nu 1934 yılında kurmuştur. Yetmiş yılı aşkın bir süre boyunca, yoğun bir toplumsal aktivite içerisinde bulunan Hall, ABD ve yurt dışında sekiz binden fazla konferans vermiş, yüz elliden fazla kitap ve makale yazmıştır. Hall, özellikle 1928'deki klasik eseri Tüm Çağların Gizli Öğretileri ile tanınmaktadır, bu eser dünyanın bilgelik gelenekleri ve sembolik disiplinleri hakkında bir ansiklopedidir.

Buda'nın Sekizli Yüce Yolu, Manly P. Hall tarafından yazılmış ve Budizm'in aynı adı taşıyan felsefesi hakkında kapsamlı bir rehber sunan bir kitaptır. Kitap, aydınlanma ve acıdan özgürlüğe ulaşmak için atılması gereken sekiz adımı derinlemesine incelemektedir. Bu adımlar; doğru inanç, doğru istek, doğru konuşma, doğru eylem, doğru yaşam, doğru çaba, doğru farkındalık ve doğru meditasyonu içermektedir.

Kitap; Budizm, meditasyon ve manevi büyüme ile ilgilenen herkes için bir okuma klasiğidir. Hem başlangıç seviyesindeki bireylere hem de ileri düzey uygulayıcılara hitap edecek şekilde açık ve öz bir dille yazılmıştır. Hall, her adımı detaylı bir şekilde açıklamakla kalmayıp, bu adımların günlük hayata nasıl entegre edilebileceği konusunda pratik tavsiyelerde de bulunmaktadır. Buda'nın Sekizli Yüce Yolu Budizm'in temel öğretileri ve uygulamaları hakkında kapsamlı bir rehber olmasının yanı sıra, bireysel aydınlanma yolunda derin bir anlayış ve uygulama sunmaktadır.

Avni Onur Sevinç

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786259839417
Yayın Tarihi :2024-07-08
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :The Noble Eightfold Path
Sayfa Sayısı :128
Kapak :Ciltsiz
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :13 X 21
Emeği Geçenler :
Yazar   : Manly P. Hall
Çevirmen   : Avni Onur Sevinç
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler