Kapitalizm çöküyor. Daha fazla şey elde etmek için sürdürülen amansız arayış, iklim felaketine, sosyal eşitsizliğe ve finansal istikrarsızlığa yol açıyor. Bu da bizi küresel bir salgında hazırlıksız bıraktı. Tim Jackson’ın iddialı ve kışkırtıcı kitabı, bize kapitalizmin ötesinde, anlam ve ilişkiler yaratma arayışının kâr ve iktidar arayışına baskın geleceği bir dünyayı tahayyül etme cesareti veriyor. Büyüme Sonrası, sistem değişikliği için yazılmış bir manifesto olduğu kadar insanlığın içinde bulunduğu açmazlar üzerine derin tartışmaların da fitilini tutuştaracak bir girişim.
Değişimin orta yerinde bile büyümeye saplanıp kalmış haldeyiz. Büyüme Sonrası bu saplantı sona erdiğinde olabilecek şeyler hakkında bir düşünme şekli. Bizi toplumsal ilerlemenin yeni hudutlarını keşfetmeye davet etmektedir. Haritası çıkarılmamış toprakların olduğu bir yöne, bolluğun dolarlarla ölçülmediği ve tatminin amansızca maddi servet biriktirerek elde edilmediği keşfedilmemiş topraklara işaret etmektedir.

TIM JACKSON: Tim Jackson 1957 yılında Britanya’da doğdu. Kendisi ekoloji ekonomisti ve Surrey Üniversitesi’nde sürdürülebilir kalkınma alanında profesör olarak hizmet vermektedir. Sürdürülebilir refahın ekonomik, sosyal ve politik boyutlarını anlamayı amaçlayan çok disiplinli, uluslararası bir araştırma konsorsiyumu olan Sürdürülebilir Refah Anlayışı Merkezi’nin direktörüdür. Tim Jackson, Prosperity Without Growth [Büyüme Olmadan Refah] (2009 ve 2017) ve Material Concerns [Maddi Kaygılar] (1996) kitaplarının yazarıdır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786053146315
Yayın Tarihi :2023-02-24
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Büyüme Sonrası Kapitalizmden Sonra Yaşam
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :256
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :130 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Tim Jackson
İlgili Eserler