Ferrari´sini Satan Hergele, denebilir ki, günde-lik hayatın harala gürelesinde yitip giden ayrıntılardaki mizahı yakalama çabası… Belki de şu ya da bu şekilde hayatımıza sokulan popüler kültür üzerinden Türkiye´yi anlama girişimi. Ağlanacak halimize gülmemizi sağlayacak bir temize çekme eylemi...
Ferrari´sini Satan Hergele, 44 öyküden oluşuyor. Her öyküde farklı bir dünyanın kapısı aralanıyor. Örneğin, kitaba adını veren öyküde, çoksatanlar listesinin gözdesi bir kitap (Ferrari´sini Satan Bilge) avukat Turgut Kılıç´ın gözlerini açıyor: Kendisi gibi avukat olan Julian Mantle, sattığı Ferrari´nin parasını ne yaptı acaba? Tuhaf gibi görünen bu soru, soluğu Hindistan´da almasına sebep oluyor. O artık Büyük Şivana Bilgesi´dir. Ve zenginlerin cömert bağışlarını kabul etmek, en doğal hakkıdır.
Yalçın Pekşen, Ruh Hastası Martı´da denizlerimizin temizliğini(!), Nevzat Usta Basın Ödülü´nde ödül mekanizmalarının rezilliğini, Reha Muhtar Bağımlılığı´nda medyanın içler acısı halini, Türk Usulü Temizlik´te erkeklerin zaafiyetini, yüzünüze hınzırca bir gülücük oturtarak anlatıyor. 10 Kasım Kasılması´nda (gülmekten) kasıklarınızı tutuyor, Mısır´dan Miras´ta hafızanızı yokluyorsunuz (yerinde mi diye).

"Yalçın Pekşen´in mizah yazıları
güncelin mizahına ustaca yaklaşımın örnekleridir..."
-DOĞAN HIZLAN

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789754686920
Yayın Tarihi :2007-06-15
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Ferrarisini Satan Hergele
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :176
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Yalçın Pekşen
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler