Gazetecilerin Şakası Olmaz
Gazetecilerin Şakası Olmaz, meslek içindekilerin olağan kabul ettikleri sıra dışı gazeteci şakalarından, anılarından ve muzipliklerinden oluşan gerçek hikâyelerdir.
Ağırlıklı olarak yazılı basına ait yılları kapsıyor. Sadece tek kanallı döneme ait TRT içi komik, ciddi, hüzünlü, korkutucu olanları da var.
Gazeteciliğin Babıali olarak adlandırıldığı medya öncesi hikâyeleri, eski zamanlardaki gazetecilerin saf ve temiz olmaları hakkında da epeyce fikir veriyor.
Örneğin, 50 Bin Adet Kaçak Prezervatif Yakalandı haberini iki gün önce gazeteye getirdiği halde neden kullanılmadığını yazı işleri toplantısına girerek soran genç kadın gazeteciye bütün erkekler kahkahalarla gülünce, yönetici; kadın gazeteciyi bilgilendirme ihtiyacı hissediyor: Sen söylediğin şeyin ne olduğunu biliyor musun?
Hayır.
Prezervatif çok ayıp bir şeydir!..
Gazete merkezlerinde bulunan iki-üç telefon cihazıyla habercilik yaptıkları, muhabirlerin tramvayla habere gittikleri dönemlerden plaza gazeteciliğine kadar geniş bir zaman yelpazesini kapsayan bu kitaptaki hikâyeleri severek okuyacaksınız.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052191057
Yayın Tarihi :2018-06-28
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :102
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Nazım Alpman
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler