Yaşadığım coğrafyada isimler hep yerel ağızla söylenir. Kadınlar, erkekler, yaşlılar gençler birinden söz ederken o kişinin ismini sanki bilinçli bir seçimle; Hüsniye (Husne ) Songül (Songe), Nazlı (Naze), Sevgi (Sevê), Hüseyin (Us) Haydar (Heyd), Ali (Al) vb. olarak telaffuz ederler.
Gece Uzun Gün Uzaktı öyküleri adları ayrı yaşadıkları acıları sevinçleri, aşkları kederleri birbirine çok benzeyen insanların hayat hikâyeleridir. Kitapta öykü kahramanları kadınlar gözükse de; kadınların sıra dışı tutumları, geleneksel kurallara başkaldırıları, gizli aşkları, hayata tutunmak için yol arkadaşları olarak belirledikleri; âşık oldukları, sevdikleri, nihayetinde sığınmak zorunda kaldıkları erkeklere son tahlilde ya boyun eğmişlerdir ya da isyanlarıyla ölüme meydan okumuşlardır.
Bütün gerici toplumlarda kadın erkeğin koltuk değneğidir. Kitapta bu tip kadınlara da rastayacaksınız. Asi, gururlu, sevdalı kadınlara tanık olacaksınız. Kimi erkeklerin, kadınların tuzaklarına, ihanetlerine kızarken; hayatı ve sevgiyi yücelten, zulme direnen insanların serüvenlerini okuyup bir kez daha heyecanla düşlere dalıp gideceksiniz. Kitapta, öykü kahmanlarının isimleri, yer ve mekânlar kimi öykülerde değiştirilerek yazılmıştır
gece uzun
gün uzaktı
anlattığımız coğrafyada
sevmek yasaktı
gece yıkılırdı
yalandan aşklar
ancak
isyan edenler
güne çıkardı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055601102
Yayın Tarihi :2010-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Gece Uzun Gün Uzaktı
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :157
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Veysel Otunç
Editör   : Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler