Yılmaz Ünlü, 7 Temmuz 1934 tarihinde Harputun Ahmetbey Mahallesinde doğdu. ilk ve orta öğrenimini elazığda tamamladı. 1963 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Milli Prodüktivite Merkezinde uzman olarak çalıştıktan sonra özel sektöre geçti. Birçok fabrikada yöneticilik yaptı. İlk şiiri Pazar Postasında yayımlandı. Daha sonra çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları ve şiirleri çıktı. Yeni Adana gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Giritli Gelin -2'de tarihi ve süreci belli olmayan ortamda Halil Bey ile Ayşe'nin ikircikli aşkı, işçilerin fabrika içindeki yaşamları, sömürülmeleri, aldatılmaları, sarı sendika, patronların kâr etmek ve varsıllaşmak için yaptıkları üçkâğıtlar, sağ-sol kavgalarının içyüzü sergileniyor.
Bütün bu olaylar yaşanırken Halil Bey'in bilinçaltı ve çeşitli düşünürlerin konuyla ilgili görüşleri iç konuşma biçiminde ve özgün bir dille okuyucuya sunulmaktadır.
Giritli Gelin'in aşkına ortak kabul etmeyen kıskanç tutumu, Halil Bey'in erdemli davranma tutkusu ve sapmalarla boğuşması, romanın temel konusu olarak işlenmektedir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054399000
Yayın Tarihi :2010-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Giritli Gelin'le Felsefeci Halil; Giritli Gelin - 2
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :269
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Yılmaz Ünlü
Yayın Yönetmeni   : İsmet Arslan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler