Ülkeleri işgal eden emperyalistler, ülke insanını önemsemediği gibi ülkenin değerlerini de önemsemez.
Anadolu’yu işgal edenler hep bu yanılgıya düşmüş derslerini alıp geldikleri gibi değil, birçok fire vererek gitmişlerdir.
İşte Anadolu yine böyle bir Emperyalist sarmalda, özgürlük uğruna örgütlenenler sadece askerler değil, çocuk denebilecek yaştaki yurtseverlerin işgalcilere karşı nasıl direnip, dünyanın en güçlü istihbaratlarını nasıl çaresiz bıraktığını, mücadelelerini bu romanda şiirsel bir anlatımla okuyacaksınız.

Her şey Tiflis’te yaşayan Ali’nin Ermeni papazlarından birini öldürmesiyle başlıyor. Bu olayla, Posof’a kaçan Ali’nin peşinden ağabeyi Nizam ve ailesinin de gelmesiyle ailenin, Tiflis’ten İstanbul’a uzanan “kaça-kaçlık” öyküsü de başlamış oluyor.
Eski bir Osmanlı subayı olan Nizam, Ardahan’da da takip edildiklerini ve orada daha fazla kalamayacaklarını anlayınca, ailesi ile birlikte, içinde yer aldığı teşkilatın yönlendirmesiyle; kimliklerini gizlemek için “konar-göçer” bir çingene kafilesinin içine giriyor.
Önceleri yadırgadıkları bu millete zamanla alışmaya başlıyor, zorluklara karşı beraber mücadele veriyorlar. Burada da yağmacı çeteler yakalarını bırakmıyor. Nizam’la

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055601973
Yayın Tarihi :2023-06-26
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Unutulanlar ;Anadolu’da Emperyalist Sarmal
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :344
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mahmut Baycan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler