Nail Uyar, bundan önceki öykü kitaplarında, Anadolunun farklı coğrafyalarında yaşayan insanların aşklarını, acılarını, sevinçlerini, umutlarını, umutsuzluklarını ve ölüm karşısındaki çaresizliklerini seçkin bir sanat yetkinliğiyle dile getirmişti. Bu kez Egedeki insanların yaşamlarını anlatıyor öykü tekniğiyle ve kendine özgü üslubuyla.
Kitaptaki Ayferle İzzet adlı öyküde, 12 Eylül 1980 darbesinin arifesinde başlayan ve sonrasında gelişen sıra dışı bir aşk öyküsü konu ediliyor.
Şenol Yazıcı, MaviADA dergisinin 23. sayısında, Nail Uyarın İlk Göç öyküsünü eleştirirken yazısının başında şunu belirtiyor: Dil kullanımda ustalığa ulaşmış bir yazarın elinden çıkma metin kendini hemen belli ediyor.
Varlık Edebiyat ve Kültür Dergisinin Ocak 2013 sayısında Hatice Meryem, yazarın Şaziye Hanım ve Kızı öyküsü için Temiz Türkçesi, güzel anlatım diliyle göz dolduran bu öykünüze kardeş öyküleriniz de varsa lütfen yollayın. diyor. Aynı derginin Mart 2013 sayısında ise yine Nail Uyarla ilgili şunu söylüyor: Size diyeceğim şu: maşallah pek güzel anlatma kabiliyeti var sizde. Kolayca, rahatça anlatıyorsunuz. Bence işin özüne yakın bir şey bu
Gözlerim Yoldayı okuyunca seveceğinizi ve sevdiklerinize de önereceğinizi inanıyoruz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055601423
Yayın Tarihi :2013-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Gözlerim Yolda
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :149
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Nail Uyar
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler