Öykümüzün iki kahramanı Hazar ile Çağrı'nın sevdaları 1964 yılında başlar. Acımasız töreler onların önünde engel olur. Karasevdaya tutulmuş olsalar da törelere karşı koyamazlar.
Töreler tarihe kara leke kalsın diye, kaçma kaçırılma imkânı olsa da yanıp tutuşsa da Hazar, gitmez canından çok sevdiği Çağrı'sına. Törenin gereğini yapar.
Çağrı her yıl Hazar'ın mezarına gidip, onun verdiği yazmaları mezar taşına sürerek döktü gözünün yaşını ve sildi yazmalarla yaşlarını. Ta ki 2007 yılına ulaşana kadar. O yıl, Hazar'ın kızı Çağlayan, torunları Çağatay ve Öykü'yle tanışıp, "Beni hiç aramayan yalancıktan babam" diyen Çağlayan hanımla konuşana kadar.
Hazar ve Çağrı'nın aşkı bir sanat filmi olacak kadar değerli, aynı zamanda dünyevi ve uhrevi aşkları dile getiren içerikle doludur.
Tek isteği vardır Hazar'ın sevdalısı Çağrı'dan: Yaşanan bu aşk öyküsünün yazılması. Bu istek elinizdeki kitapla yerine getirilmiştir.
Aşk ve sevgiden yananların, karasevdaya tutulup kavuşamayanların, okumasını tavsiye edeceğimiz bu eseri kaçırmasınlar diyoruz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055601140
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Hazar ile Çağrı
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :157
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : İsmail Polat
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler