Samimî bir niyet, ihlas ve zihin açıklığı ile sürekli bir şekilde Kuran ile haşır neşir olan Mesut Yılmaz, Kuranın asırlardır farkına varılmamış bu özelliğini tespit etmiş ve ilahî mesajın anlaşılması ve anlatılması davasına çok büyük katkıda bulunacak bir çalışmaya imza atmıştır.

PROF. DR. MUHAMMET NUR DOĞAN


Kuranın kendine ait bir matematiksel sistemi var. Bu sistem sayesinde, Kuranda belli cümle kalıpları kullanılarak ve kombinasyon mantığıyla ilmek ilmek işlenerek büyük bir şaheser oluşturulmuş. Oluşturulan bu büyük tablo, hem bütünsel olarak mükemmel, hem de onu oluşturan bütün unsurlar birbiriyle olağanüstü bir uyum içinde. Daha da önemlisi, bütünü oluşturan bu unsurlar sonsuz açılıma sahip olduğu için, Kuranın kendisini sonsuza kadar yenileyebilmesine ve her an canlı kalmasına imkân veriyor.

ALLAH en güzel hadisi, tutarlı ve ikişerli bir kitap halinde indirdi. Rab'lerini sayanların derileri ondan dolayı ürperir. Sonra derileri ve
kalpleri ALLAH'ın mesajına karşı yumuşar. Bu, ALLAH'ın yol
göstermesidir; dilediğini ve/veya dileyeni ona ulaştırır. ALLAH'ın
saptırdığı bir kimseye rehber bulunmaz.

Zümer suresindeki bu ilginç cümlenin ne demek istediğini anlama çabası olarak başlayan süreç, Kuran-ı Kerimin çok önemli bir özelliğinin gün ışığına çıkmasıyla sonuçlandı.

Allah en güzel hadisi, tutarlı ve ikişerli bir kitap halinde indirdi.

Bu cümle, aslında Kuranın sürekli ve gereksiz tekrar eden cümlelerden oluştuğunu söyleyerek eleştiren kesimlere bir cevap niteliği taşıyor. Elinizdeki kitap ile birlikte anlaşıldı ki; Kuranda tekrar eden cümleler ya da ayetler rastgele yerleştirilmemiş, aksine çok büyük ve ilâhi bir tasarımın göstergesi.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054182220
Yayın Tarihi :2011-02-14
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :304
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :14 X 20
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mesut Yılmaz
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler