Din, cahiller için görkemli, siyasiler için kullanl, filozoflar için saçmadr. Titus Lucretius Carus/Roma (M.Ö. 99-55)

Arif Tekinin bu önemli kitabı; var olan verilerden sonuçlar çıkararak Kuranda ve diğer İslami kaynaklarda içki konusunun nasıl işlendiğini, Hz. Muhammed ve en yakın arkadaşlarının içki-şarap içip içmediklerini tüm boyutlarıyla ortaya koyuyor.
Yazar, bu hassas konuyu incelerken, diğer eserlerinde olduğu gibi, baştan sona İslami kaynakları kullanıyor, duygusal, kişisel yorumlardan ve siyasi görüşlerden uzak duruyor.
Konuyla ilgili ayet ve hadisleri okuyucuya sunarken bunların neden-sonuç ilişkilerine dikkat çekerek, içki konusunda Hz. Muhammed ve Halife Ömer dönemiyle birlikte Asr-ı Saadetten can alıcı örneklerveriyor.
Yazar, Kuranın içki konusunda teorik olarak Tevrat ve İncilde var olan bilgilere yeni bir şey ortaya koymadığını ve bütün bu bilgiler eşliğinde, içkinin Kuranda yasak olmadığı sonucunu çıkarıyor.
Arif Tekin, içki yasağının gündemde olduğu, vahim ve karanlık günler geçiren ülkemizde, yapıtıyla bir yandan konuya ışık tutarken öte yandan da engizisyon kafalılara önemli dersler veriyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054399246
Yayın Tarihi :2013-11-19
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İslamda İçki
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :232
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Arif Tekin
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler