İnsanlık olarak barbarlıktan uygarlık aşamasına mı geçtik? Yoksa uygarlıktan barbarlığa geri adım mı attık? Anaerkil bir toplumdan ataerkil bir topluma geçtiğimiz eşikte, barbarlıktan uygarlığa atladığımızı söyleyemeyiz.
Arif Tekin bu eserinde, İslami kaynaklar eşliğinde iki tabuyu (din-cinsellik) ele alarak, dokunulmayanlara dokunuyor; nesnel bir çerçevede çarpıcı eleştiriler getiriyor. Emperyalizmin körükleyip, din savaşlarının sürdüğü dünyada; çocuk gelinlerin, kadın cinayetlerin kol gezdiği günümüz toplumunda, Arif Tekinin yapıtı daha anlamlı bir hal alıyor.

* İslamda Evlilik için kızlarda yaş sınırı
* Kuranda Muta nikahı (ücretli cinsellik)
* İslama göre Cariye statüsü. Bu konuda mezhep liderlerinin görüşleri
* Ünlü Sahabilerden kan dondurucu uygulamalar
* Kuran ve hadisler penceresinden bakarak İslamda livata, lezbiyenlik ve anal cinsellik
* Kuranda yalnız erkeklere huri sözü
* Kurana göre cariye başörtüsü ilişkisi

Suudi Arabistan müftüsü Muhammed el Arifinin Suriyede Esat rejimine karşı savaşan el-Kaide/en-Nusra militanları için Suriyeli kadınlara Suriyede mevcut rejime karşı savaşan mücahit erkekler ücret karşılığı kadınlarla cinsel ilişkide bulunabilirler. Böylece militanların morali ve azimleri artmış olacak. Cihada katkılarından dolayı bu kadınlar cennete girme yolunda önemli bir mesafe almış olacaklar sözü ve mantığı, Arif Tekinin bu başucu kitabını daha önemli kılıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054399277
Yayın Tarihi :2017-11-03
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İslamda Cinsellik
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :360
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Arif Tekin
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler