Sibirya soğuklarının ortalıkta kol gezdiği, kimseye göz açtırmadığı, Moskova'daki dükkânda ikisinden başka kimsenin olmadığı bir başka gün ise Ergin, her teli bir altın, sarı saçlarını okşadı. Kolunu, ceren çebici gibi ürkek, üstelik yabanıl, Rus güzeli tanımını fazlasıyla hak eden Natalya'nın yuvarlak omuzlarına attı:
"Seni sana anlatmak için anadilim Türkçe bile yetersiz kalıyor," dedi. Heyecanın kuruttuğu dudaklarını, tuhaf, sabırsız bir kösnüllüğün araladığı genç kadının etlice dudaklarına götürdü, aşkın özsuyunu içmeye başladı.
"Sen, yüreğin dilini biliyor musun Natalya?" diye sordu. Genç kadının yanıtı, Erginin yüzüne tanımı güç, ölçüsüz bir sevgiyle bakmak oldu. "Yüreğin tek bir dili vardır; adı sevgidir onun. Sevdiğinin konuşma dilini bilmeyebilirsin. Ama yüreğinin dilini bilmemek olmaz. Eğil, kulağını göğsüme koy ve dinle. Yüreğimin, Na-tal-ya, Na-tal-ya diye adını sayıkladığını duyacaksın."
Eğildi; onun dediğini yaptı. Kalbinin atışları gerçekten adını ezberliyordu ama Natalya onları gönlünün sonsuz derinliklerinden gelen aşk ezgilerine benzetti
(Natalya'nın İç Dökmeleri Öyküsünden)

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055601461
Yayın Tarihi :2014-09-26
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Natalya'nın İç Dökmeleri
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :91
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Türkay
Yayın Yönetmeni   : İsmet Arslan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler