Suret, Doğu'nun kadim hikâye etme geleneği ile Batı'nın resimden sinematografiye uzanan imge olarak suret görüsünü benliğinde yoğurmuş, o nevi şahsına münhasır Rüstem Efendi'nin büyüleyici serüveni...
Anlatım tekniği kusursuz... Geçmiş bilinciyle capcanlı... O ne yapılırsa yapılsın asla kaçılamayacak olan kodlanmış belleğin, hafıza soy kütüğünün, tenimizde ve tinimizde derin çizgiler bırakarak günbegün bizi kendisinden uzaklaştırmayı zor da olsa başaran hayatın resmini çizecek kadar görsel kurgunun, sinematografik panoramaların hakkını vermiş.

Duygu Seçkin, Varlık


İşte bu sözlerle anılan Sırlanmış Zamanın Gölgesinde adlı romanın yazarından, Suret... Sırlanmış Zamanın Gölgesinde ve Ölüyaprak Vuruşu romanlarını aynı kişinin yazdığına beni kimse inandıramaz.

Çetin AltanÖlüyaprak Vuruşu, 1980'ler Türkiyesi'nde kentsoylu bir ailenin romanı. Görüntüleri, imgeleri, atmosferi TheoAngelopoulos sinemasının büyüleyiciliğini taşıyor. Benzerlerinden farklı, şaşırtıcı bir roman bu.

Çetin Öner


Cumhuriyet Kitap'ta, Sırlanmış Zamanın Gölgesinde için, 'Ateşe atılanların romanı bu...' denilmişti. Ölüyaprak Vuruşu, 'Masumiyetini korumaya çabalayan Güneyli ailesinin romanı...'; Sırlanmış Zamanın Gölgesinde romanı için, 'Hayat, tuhaf bir gösteri gibi bu romanda; masallar kadar büyüleyici ve düşsel...' Mağarada yaşayan, küf kokan insanla Paris'te okumuş, parfüm kokan insan yan yana... Bu, son yılların iyi romanlarından.

Kemal Ateş, Hürriyet Gösteri


Cengis T. Asiltürk, insanlığın o tuhaf gösterisini anlatmayı Suret romanıyla sürdürüyor...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786056823237
Yayın Tarihi :2018-03-28
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :293
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cengis T. Asiltürk
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler