- Duygularımın anlamı Ne?
- Duygularımı Nasıl yönetirim?
- Çelişkilerle Nasıl başa çıkarım?
- İnsanları Ne motive eder, bunu Nasıl dikkate alırım?
- Sorunlarla başa çıkmanın en iyi yolu Nedir?
- Başkalarını da mutlu ederek, istediğim şeyi Nasıl elde ederim?
Bu sorulara doğru yanıtlar vermeniz için her şeyden önce IQ ile EQ arasındaki farkı bilmeniz gerekiyor. Daha sonra da ´başarı´dan, ´mutluluk´tan ve ´huzur´dan neyi anladığınızı kendinize sormanız..
7 Adımda Duygusal Zeka´nın başarısı, davranışların nörolojik yapısını ineleyen ´mükemmellik sanatı´ NLP´nin de desteğini alarak duyguların nasıl işlendiğini, onlara nasıl hükmedildiğini çok yalın bir dille aktarma-sında gizli, verdiği örnekler hayatın içinden seçilmiş örnekler... Üstelik her konu, vinyetlerle, tablolarla, çizimlerle destekli...
Bilimin ulaştığı en güncel bilgilerle donatılan
7 Adımda Duygusal Zeka, başta eğitimciler, öğrenciler, işverenler, çalışanlar ve anne babalar olmak üzere, hayattan bir beklentisi olan, kendine saygı duyan, elindekilerle yetinmeyen, gelişime açık herkese sesleniyor. Kitapta, mesleki başarıdan eksiksiz ve tam öğrenmeye, sosyal ilişkiden ruhen ve bedenen zindeliğe, kendini ve başkalarını tanımadan duygu paylaşımına kadar pek çok konu derinlemesine işleniyor.
7 Adımda Duygusal Zeka´da verilen önemli mesajlardan biri şu: Düşünmekle Yetinme, Harekete Geç! Çünkü mutluluk beklemez. Çünkü başarı beklemez. Çünkü demokrasi beklemez.
Daha huzurlu, üretken, bilinçli bir yaşamın anahtarı bu kitapta gizli...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789754685725
Yayın Tarihi :2006-10-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :424
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Çevirmen   : Tuğba Kırca
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler