Dijital Göçmenlerden misiniz, Dijital Yerlilerden mi?
-Bilgisayar kullanan herkesin okuması gereken bir kitap-
Amerikanın, insan beyni üzerine incelemeler yapan sayılı bilim adamlarından Dr. Gary Small ve ekibi, ileri teknolojinin genç beyinleri nasıl etkilediğini araştırıyor. Modern Beynin Evrimi, ileri teknolojinin ortaya çıkardığı evrimi ve onun gelecekteki etkilerini ortaya koyuyor: Bu etkiler evrim zincirinde nereye yerleşiyor? Bu yeni beyin evriminin sosyolojik ve politik etkileri nelerdir? Bunlara nasıl uyum sağlayabiliriz ve bunun bedeli nedir?
ileri teknoloji, bir yandan öğrenmeyi hızlandırıp yaratıcılığı artırırken, bir yandan da sosyal izolasyon yaratarak, internet bağımlılığına yol açıyor. Beyin evriminin yaşandığı çağımızda başarılı olmak için, olası engellerden kaçınmak ve bu evrime uyum sağlamak gerekiyor.
Modern Beynin Evrimi, teknolojiyle ilgili güncel veriler sunmasının yanı sıra, beyin uçurumunu kapatabilmek için ihtiyacımız olacak araçları ve stratejileri de içeriyor.
Teknolojiye ne kadar bağımlıyız? İnternette sörf yapmak bizim kişiliğimizi etkiler mi? Bir yetişkin beyni Google ile tanışınca ne olur? Dr. Gary Small, bu soruların cevaplarını araştırıyor.
P. Murali Doraiswamy, Duke Üniversitesi Sağlık Bölümü
Beyniniz hakkında, iki kere düşünmenizi sağlayan bir kitap.
Avlin Toffler, Future Shockun Yazarı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789754688115
Yayın Tarihi :2009-04-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :272
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Gary Small
Yazar   : Gigi Vorgan
Yazar   : Gary Small
Yazar   : Gigi Vorgan
Çevirmen   : Merve Duygun
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler